Panasonic Electronic Components EXB-N8V150JX
EXB-N8V150JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V150JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V150JX.pdf
Availability of EXB-N8V150JX
QUANTITY
EXB-N8V150JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V150JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V150JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V150JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V150JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V150JX Details Description
Related parts for EXB-N8V150JX
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 40V 0.2A SOT26 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
BASED LED E10 GREEN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR TDA7491HV datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf