Panasonic Electronic Components EXB-N8V273JX
EXB-N8V273JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V273JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V273JX.pdf
Availability of EXB-N8V273JX
QUANTITY
EXB-N8V273JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V273JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V273JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V273JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V273JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V273JX Details Description
Related parts for EXB-N8V273JX
CONVERTER DC/DC 48VIN 16A VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
COND ADH TRAN TAPE 4" X 36YD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 420W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf