Panasonic Electronic Components EXB-N8V471JX
EXB-N8V471JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V471JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V471JX.pdf
Availability of EXB-N8V471JX
QUANTITY
EXB-N8V471JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V471JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V471JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V471JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V471JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V471JX Details Description
Related parts for EXB-N8V471JX
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 65VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 6 POSITION datasheet.pdf
DIODE HEXFRED 4A 600V DPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 9A POWERFLAT datasheet.pdf
TV 41C 41#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 180 UF 20% 63 V datasheet.pdf