Panasonic Electronic Components EXB-N8V561JX
EXB-N8V561JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V561JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V561JX.pdf
Availability of EXB-N8V561JX
QUANTITY
EXB-N8V561JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V561JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V561JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V561JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V561JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V561JX Details Description
Related parts for EXB-N8V561JX
IC MUX QUAD 2INP INV 16-DIP datasheet.pdf
CABLE ASSY SOCKET 20POS 28AWG datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 80VWM 20VC SOT23-3 datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 556 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14SO datasheet.pdf