Panasonic Electronic Components EXB-V4V3R9JV
EXB-V4V3R9JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V3R9JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 3.9 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V3R9JV.pdf
Availability of EXB-V4V3R9JV
QUANTITY
EXB-V4V3R9JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V3R9JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V3R9JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V3R9JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V3R9JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V3R9JV Details Description
Related parts for EXB-V4V3R9JV
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP 2.70V SC70-3 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POT 47K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SIDACTOR BI 130V 5000A TO218 datasheet.pdf