Panasonic Electronic Components EXB-V4V3R9JV
EXB-V4V3R9JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V3R9JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 3.9 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V3R9JV.pdf
Availability of EXB-V4V3R9JV
QUANTITY
EXB-V4V3R9JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V3R9JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V3R9JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V3R9JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V3R9JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V3R9JV Details Description
Related parts for EXB-V4V3R9JV
IC Z8 GP MCU 4K OTP 28SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7625 datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY OFF 4PDT 120VAC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT CP datasheet.pdf
RES 220K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf