Panasonic Electronic Components EXB-V4V623JV
EXB-V4V623JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V623JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 62K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V623JV.pdf
Availability of EXB-V4V623JV
QUANTITY
EXB-V4V623JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V623JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V623JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V623JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V623JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V623JV Details Description
Related parts for EXB-V4V623JV
RES 47K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16SOIC datasheet.pdf
IC ISOMODEM LINE-SIDE DAA 16SOIC datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 72POS 0.156 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SO datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
F3SJ-A1420P30 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf