Panasonic Electronic Components EXB-V8V203JV
EXB-V8V203JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V203JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V203JV.pdf
Availability of EXB-V8V203JV
QUANTITY
EXB-V8V203JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V203JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V203JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V203JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V203JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V203JV Details Description
Related parts for EXB-V8V203JV
FIXED IND 1.5UH 855MA 500 MOHM datasheet.pdf
SIDACTOR BI 120V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
GDT 470V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DRV datasheet.pdf
TRANS RF 55W 12.5V TO-270 WB-4 datasheet.pdf