Panasonic Electronic Components EXB-V8V300JV
EXB-V8V300JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V300JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 30 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V300JV.pdf
Availability of EXB-V8V300JV
QUANTITY
EXB-V8V300JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V300JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V300JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V300JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V300JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V300JV Details Description
Related parts for EXB-V8V300JV
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
AMMETER 0-50A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 14DFN datasheet.pdf
Connector Socket 69 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
1G DDR3L SDRAM 1.35V X16 IND 667 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf