Panasonic Electronic Components EXB-V8V433JV
EXB-V8V433JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V433JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 43K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V433JV.pdf
Availability of EXB-V8V433JV
QUANTITY
EXB-V8V433JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V433JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V433JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V433JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V433JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V433JV Details Description
Related parts for EXB-V8V433JV
IC ENCORE MCU FLASH 32K 68PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 2A 125 MOHM SMD datasheet.pdf
IC PWR SW USB SOT25 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf