Laird Technologies IAS EXR380TN
EXR380TN picture photo
Mfg. Part Number
EXR380TN
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT TUF DUCK 375-385MHZ
Datasheet Download
EXR380TN.pdf
Availability of EXR380TN
QUANTITY
EXR380TN Order Process
Ship out your order
Specifications of EXR380TN
Internal Part NumberEIS-EXR380TN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesEXR
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)380MHz
Frequency Range375MHz ~ 385MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, TN
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXR380TN
Related LinksEXR3, EXR380TN Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXR380TN Details Description
Related parts for EXR380TN
CABLE D-SUB - AMN15B/AE15M/X datasheet.pdf
IC DAC OCTAL V-OUT 13BIT 44-MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1500 OHM 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 216POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf