| Internal Part Number | EIS-EXW136BNX | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Antennas | |
| Series | EXW | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 149MHz | |
| Frequency Range | 136MHz ~ 162MHz | |