FFF EZ06715000J0G
EZ06715000J0G picture photo
Mfg. Part Number
EZ06715000J0G
Brief Description
500 TB PLUGGABLE PLUG
Datasheet Download
EZ06715000J0G.pdf
Availability of EZ06715000J0G
QUANTITY
EZ06715000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EZ06715000J0G
Internal Part NumberEIS-EZ06715000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,280
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions6
Positions Per Level6
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZ06715000J0G
Related LinksEZ0671, EZ06715000J0G Datasheet, FFF Distributor
EZ06715000J0G Details Description
Related parts for EZ06715000J0G
JUMPER-H1500TR/A3049S/X 5" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
IC DUAL GP DIFF COMPARATR 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAM POWER (23155-16) datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4POS+2 FIBER CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONTACT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V 10% X6S 0402 datasheet.pdf