FFF EZ07715000J0G
EZ07715000J0G picture photo
Mfg. Part Number
EZ07715000J0G
Brief Description
500 TB PLUGGABLE PLUG
Datasheet Download
EZ07715000J0G.pdf
Availability of EZ07715000J0G
QUANTITY
EZ07715000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EZ07715000J0G
Internal Part NumberEIS-EZ07715000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,160
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions7
Positions Per Level7
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZ07715000J0G
Related LinksEZ0771, EZ07715000J0G Datasheet, FFF Distributor
EZ07715000J0G Details Description
Related parts for EZ07715000J0G
IC BUFFER TRI-ST NON-INV SOT353 datasheet.pdf
CLIPS MINI B/JACK-GATOR RED&BLK datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 62POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL YLW/GRN DIFF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS PIN datasheet.pdf