Vishay/BCcomponents F152K43Y5RN6UK5R
F152K43Y5RN6UK5R picture photo
Mfg. Part Number
F152K43Y5RN6UK5R
Brief Description
CAP CER 1500PF 1KV Y5R RADIAL
Datasheet Download
F152K43Y5RN6UK5R.pdf
Availability of F152K43Y5RN6UK5R
QUANTITY
F152K43Y5RN6UK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of F152K43Y5RN6UK5R
Internal Part NumberEIS-F152K43Y5RN6UK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesF
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F152K43Y5RN6UK5R
Related LinksF152K43Y, F152K43Y5RN6UK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F152K43Y5RN6UK5R Details Description
Related parts for F152K43Y5RN6UK5R
ROUND STANDOFF M3 NYLON datasheet.pdf
COVER CARD RACK 19" W/HRDWR 2PCS datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC60S/AE60G/X datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC HALL SENSOR LP 10MA SC-59 datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
D SUB 21WA4_MA_ANG_40 A S4_BRACK datasheet.pdf