Vishay/BCcomponents F17723103200
F17723103200 picture photo
Mfg. Part Number
F17723103200
Brief Description
CAP FILM 10NF 20% 300VAC AXIAL
Datasheet Download
F17723103200.pdf
Availability of F17723103200
QUANTITY
F17723103200 Order Process
Ship out your order
Specifications of F17723103200
Internal Part NumberEIS-F17723103200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772-3 300 V-X2
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F17723103200
Related LinksF17723, F17723103200 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F17723103200 Details Description
Related parts for F17723103200
36 CONTACTS, RECEPT,CHAMP, PANEL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 21POS W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2A 6-TSOP datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC DIA 30/4.2 MC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
100UF 63V 8X11,5 datasheet.pdf