Vishay/BCcomponents F1772SX231231KFMB0
F1772SX231231KFMB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX231231KFMB0
Brief Description
CAP FILM 0.012UF 10% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F1772SX231231KFMB0.pdf
Availability of F1772SX231231KFMB0
QUANTITY
F1772SX231231KFMB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX231231KFMB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX231231KFMB0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX231231KFMB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX231231KFMB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX231231KFMB0 Details Description
Related parts for F1772SX231231KFMB0
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 55POS UHM R/A 5ROW datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 3/16-48" datasheet.pdf
IC MIXER DOWN CONV 20-TQFN datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 230VAC TERM datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf