Vishay/BCcomponents F1772SX231531MFIB0
F1772SX231531MFIB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX231531MFIB0
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 20% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F1772SX231531MFIB0.pdf
Availability of F1772SX231531MFIB0
QUANTITY
F1772SX231531MFIB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX231531MFIB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX231531MFIB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC310V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX231531MFIB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX231531MFIB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX231531MFIB0 Details Description
Related parts for F1772SX231531MFIB0
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
BAG SHLD METAL-IN 8X30 datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 6 AWG M10 datasheet.pdf
LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
HEADER 5.08MM 10POS SOLDERING datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf