Vishay/BCcomponents F1772SX238231KFIB0
F1772SX238231KFIB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX238231KFIB0
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 10% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F1772SX238231KFIB0.pdf
Availability of F1772SX238231KFIB0
QUANTITY
F1772SX238231KFIB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX238231KFIB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX238231KFIB0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX238231KFIB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX238231KFIB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX238231KFIB0 Details Description
Related parts for F1772SX238231KFIB0
MOD PWR ENTRY 15A 250V SCREW datasheet.pdf
FILTER 10.7MHZ 25KHZ BAND RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf