Vishay/BCcomponents F1778333M2DLB0
F1778333M2DLB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1778333M2DLB0
Brief Description
CAP FILM 33NF 20% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F1778333M2DLB0.pdf
Availability of F1778333M2DLB0
QUANTITY
F1778333M2DLB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1778333M2DLB0
Internal Part NumberEIS-F1778333M2DLB0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1778X2
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC310V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1778333M2DLB0
Related LinksF177833, F1778333M2DLB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1778333M2DLB0 Details Description
Related parts for F1778333M2DLB0
RES SMD 2.05KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 6.3V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 60POS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 1GBIT 667MHZ 96BGA datasheet.pdf
DELCON BASE INPUT 1CH. S CONN. datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CABLE TIE MLT HEAVY datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf