Fox Electronics F216R-24.000
F216R-24.000 picture photo
Mfg. Part Number
F216R-24.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
F216R-24.000.pdf
Availability of F216R-24.000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
F216R-24.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of F216R-24.000
Internal Part NumberEIS-F216R-24.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesF210R
PackagingDigi-Reel®
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.102" L x 0.083" W (2.60mm x 2.10mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F216R-24.000
Related LinksF216R-, F216R-24.000 Datasheet, Fox Electronics Distributor
F216R-24.000 Details Description
Related parts for F216R-24.000
CONN RECEPT 7POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.22V TO92-3 datasheet.pdf
IC MEMORY BUFFER ADV DIMM 655BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5.0V 3A 8-13.2VIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
63329A108 INS. PUNCH datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZA32 M40 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 40V 8A 8SO datasheet.pdf