Vishay/BCcomponents F221K33Y5RR63K7R
F221K33Y5RR63K7R picture photo
Mfg. Part Number
F221K33Y5RR63K7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 3KV Y5R RADIAL
Datasheet Download
F221K33Y5RR63K7R.pdf
Availability of F221K33Y5RR63K7R
QUANTITY
F221K33Y5RR63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of F221K33Y5RR63K7R
Internal Part NumberEIS-F221K33Y5RR63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesF
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientY5R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F221K33Y5RR63K7R
Related LinksF221K33Y, F221K33Y5RR63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F221K33Y5RR63K7R Details Description
Related parts for F221K33Y5RR63K7R
IDC CABLE - MSR10K/MC10F/MSR10K datasheet.pdf
IGBT 430V 21A 150W TO220AB datasheet.pdf
IC EEPROM COUNTER 237BIT C-PKG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf