Vishay/BCcomponents F331K25S3NN63J5R
F331K25S3NN63J5R picture photo
Mfg. Part Number
F331K25S3NN63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 1KV S3N RADIAL
Datasheet Download
F331K25S3NN63J5R.pdf
Availability of F331K25S3NN63J5R
QUANTITY
F331K25S3NN63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of F331K25S3NN63J5R
Internal Part NumberEIS-F331K25S3NN63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesF
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientS3N
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F331K25S3NN63J5R
Related LinksF331K25S, F331K25S3NN63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F331K25S3NN63J5R Details Description
Related parts for F331K25S3NN63J5R
RES SMD 2.1M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K OTP EXT 44-PLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 18K OHM 10SIP datasheet.pdf