Vishay/BCcomponents F339MX231531JFP2B0
F339MX231531JFP2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX231531JFP2B0
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 5% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX231531JFP2B0.pdf
Availability of F339MX231531JFP2B0
QUANTITY
F339MX231531JFP2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX231531JFP2B0
Internal Part NumberEIS-F339MX231531JFP2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX231531JFP2B0
Related LinksF339MX231, F339MX231531JFP2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX231531JFP2B0 Details Description
Related parts for F339MX231531JFP2B0
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 3NS 84FBGA datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 32PLCC datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 225X99MM 48VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB datasheet.pdf
SWITCH MAGNETIC DIG 5.5V 8MSOP datasheet.pdf
LED EMITTER RGBW 10W 4CH MCPCB datasheet.pdf
CAP FILM 240PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
1UF 100V 4,5X10MM 85C 3000H datasheet.pdf