Vishay/BCcomponents F339MX231531KCI2B0
F339MX231531KCI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX231531KCI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F339MX231531KCI2B0.pdf
Availability of F339MX231531KCI2B0
QUANTITY
F339MX231531KCI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX231531KCI2B0
Internal Part NumberEIS-F339MX231531KCI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX231531KCI2B0
Related LinksF339MX231, F339MX231531KCI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX231531KCI2B0 Details Description
Related parts for F339MX231531KCI2B0
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
IC REG LDO 3.7V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGENT 32QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
STD SIZE ROTARY/POWER RATED datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2.5KV 350MA AXIAL datasheet.pdf
2PCE CLAMP COLLAR datasheet.pdf
CAP FILM 6.8 UF 10% 305 VAC 5 RA datasheet.pdf