Vishay/BCcomponents F339MX236831JD02G0
F339MX236831JD02G0 picture photo
Mfg. Part Number
F339MX236831JD02G0
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 5% 310VAC AXIAL
Datasheet Download
F339MX236831JD02G0.pdf
Availability of F339MX236831JD02G0
QUANTITY
F339MX236831JD02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339MX236831JD02G0
Internal Part NumberEIS-F339MX236831JD02G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Standard Package950
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339MX236831JD02G0
Related LinksF339MX236, F339MX236831JD02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339MX236831JD02G0 Details Description
Related parts for F339MX236831JD02G0
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OP AMP LNA GPS TSLP-7 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 10MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS CABLE SKT datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
FUSE BUSS CAPACITOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf