Vishay/BCcomponents F339X131033MFI2B0
F339X131033MFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X131033MFI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.01UF 20% 330VAC AXIAL
Datasheet Download
F339X131033MFI2B0.pdf
Availability of F339X131033MFI2B0
QUANTITY
F339X131033MFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X131033MFI2B0
Internal Part NumberEIS-F339X131033MFI2B0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X131033MFI2B0
Related LinksF339X131, F339X131033MFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X131033MFI2B0 Details Description
Related parts for F339X131033MFI2B0
CHOKE COMMON MODE 33000UH datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB16 PG29 datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A 6P6C datasheet.pdf
FUSE BOARD 500MA 300VAC RADIAL datasheet.pdf