Vishay/BCcomponents F339X133333KDI2B0
F339X133333KDI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X133333KDI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 330VAC AXIA
Datasheet Download
F339X133333KDI2B0.pdf
Availability of F339X133333KDI2B0
QUANTITY
F339X133333KDI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X133333KDI2B0
Internal Part NumberEIS-F339X133333KDI2B0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X133333KDI2B0
Related LinksF339X133, F339X133333KDI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X133333KDI2B0 Details Description
Related parts for F339X133333KDI2B0
SIDAC SYM 3CHP 270V 400A TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 10W OUT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V C0H 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND 14' PRE-CUT datasheet.pdf
RES 115 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf