Epson FA-128 25.0000MF10Z-K3
FA-128 25.0000MF10Z-K3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 25.0000MF10Z-K3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-128 25.0000MF10Z-K3.pdf
Availability of FA-128 25.0000MF10Z-K3
QUANTITY
FA-128 25.0000MF10Z-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 25.0000MF10Z-K3
Internal Part NumberEIS-FA-128 25.0000MF10Z-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 25.0000MF10Z-K3
Related LinksFA-128 25.0, FA-128 25.0000MF10Z-K3 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 25.0000MF10Z-K3 Details Description
Related parts for FA-128 25.0000MF10Z-K3
IC LATCH TRANSPARENT 10BIT 24DIP datasheet.pdf
KIT DEV RF RCVR BOARD 315MHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
1.0VP REMODEL POST CONTACT datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0036UF RADIAL datasheet.pdf