Epson FA-128 32.0000MF20X-K5
FA-128 32.0000MF20X-K5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-128 32.0000MF20X-K5
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32MHZ 10PF SMD
Datasheet Download
FA-128 32.0000MF20X-K5.pdf
Availability of FA-128 32.0000MF20X-K5
QUANTITY
FA-128 32.0000MF20X-K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-128 32.0000MF20X-K5
Internal Part NumberEIS-FA-128 32.0000MF20X-K5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-128
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-128 32.0000MF20X-K5
Related LinksFA-128 32.0, FA-128 32.0000MF20X-K5 Datasheet, Epson Distributor
FA-128 32.0000MF20X-K5 Details Description
Related parts for FA-128 32.0000MF20X-K5
RACEWAY NOHOLE WHT 4X2"(6=6') datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 2X2 16-QFN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.17A 290 MOHM datasheet.pdf
IC AMP AUD PWR 2C STER D 20LFCSP datasheet.pdf
LED MT SR VERT 4MM 3MM 2LD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 20AWG YEL 500' datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 20ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf