Epson FA-238 25.0000MB-B3
FA-238 25.0000MB-B3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB-B3
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB-B3.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB-B3
QUANTITY
FA-238 25.0000MB-B3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB-B3
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB-B3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB-B3
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MB-B3 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB-B3 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB-B3
IC DSP CONTROLLER 2MBIT 240MQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 38PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
.6FHR04H,050,S,STD,30/SN,TR,NSYE datasheet.pdf
COAX CABLE-DATA BUS datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf