Epson FA-238 25.0000MB-K0
FA-238 25.0000MB-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 25.0000MB-K0
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 25.0000MB-K0.pdf
Availability of FA-238 25.0000MB-K0
QUANTITY
FA-238 25.0000MB-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 25.0000MB-K0
Internal Part NumberEIS-FA-238 25.0000MB-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 25.0000MB-K0
Related LinksFA-238 25, FA-238 25.0000MB-K0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 25.0000MB-K0 Details Description
Related parts for FA-238 25.0000MB-K0
JUMPER-H1506TR/A2015A/H1506TR 3" datasheet.pdf
IC VOLTAGE SUPERVISOR SC-70-5 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 38.3 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
QSFP+AOC+QSFP QDUAL 15M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC SPLICE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 50MA SNT4A datasheet.pdf