Epson FA-238 48.0000MB-AJ5
FA-238 48.0000MB-AJ5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238 48.0000MB-AJ5
Brief Description
CRYSTAL 48.00 MHZ 8.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238 48.0000MB-AJ5.pdf
Availability of FA-238 48.0000MB-AJ5
QUANTITY
FA-238 48.0000MB-AJ5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238 48.0000MB-AJ5
Internal Part NumberEIS-FA-238 48.0000MB-AJ5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238 48.0000MB-AJ5
Related LinksFA-238 48., FA-238 48.0000MB-AJ5 Datasheet, Epson Distributor
FA-238 48.0000MB-AJ5 Details Description
Related parts for FA-238 48.0000MB-AJ5
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 160MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
ZACK STRIP 10SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
RES 2.3258K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT VFBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf