Epson FA-238V 15.0000MB-K0
FA-238V 15.0000MB-K0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238V 15.0000MB-K0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 15.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238V 15.0000MB-K0.pdf
Availability of FA-238V 15.0000MB-K0
QUANTITY
FA-238V 15.0000MB-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238V 15.0000MB-K0
Internal Part NumberEIS-FA-238V 15.0000MB-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency15MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238V 15.0000MB-K0
Related LinksFA-238V 15, FA-238V 15.0000MB-K0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238V 15.0000MB-K0 Details Description
Related parts for FA-238V 15.0000MB-K0
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED 2HI 3MM DIFF RED PC MNT datasheet.pdf
IC SENSOR TOUCH/PROX 1CHAN 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SENSOR ACCEL XY +/-3.5G 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 14POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf