Taiyo Yuden FBA03VA450KD-00
FBA03VA450KD-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA03VA450KD-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 35 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA03VA450KD-00.pdf
Availability of FBA03VA450KD-00
QUANTITY
FBA03VA450KD-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA03VA450KD-00
Internal Part NumberEIS-FBA03VA450KD-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingBulk
Impedance @ Frequency35 Ohm @ 100MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / CaseAxial
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.177" L (2.50mm x 4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA03VA450KD-00
Related LinksFBA03VA, FBA03VA450KD-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA03VA450KD-00 Details Description
Related parts for FBA03VA450KD-00
TRANSF 600 OHM CTAP 90MA DC TE datasheet.pdf
VARISTOR 198V 15KA DISC RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK T/H 6POS 15MM datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M12 5V datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 910PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
CONN PIN HDR 2.5MM 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT PCB A datasheet.pdf