Taiyo Yuden FBA04HA450AB-00
FBA04HA450AB-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA04HA450AB-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 45 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA04HA450AB-00.pdf
Availability of FBA04HA450AB-00
QUANTITY
FBA04HA450AB-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA04HA450AB-00
Internal Part NumberEIS-FBA04HA450AB-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingTray
Impedance @ Frequency45 Ohm @ 50MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / CaseAxial
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)-
Size / Dimension0.138" Dia x 0.177" L (3.50mm x 4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA04HA450AB-00
Related LinksFBA04HA, FBA04HA450AB-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA04HA450AB-00 Details Description
Related parts for FBA04HA450AB-00
RES 2.26K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 25A TO-220 datasheet.pdf
IC RS485 TRANSCEIVER 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V T2H 0201 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V 10% BX 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 50V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN MALE M8 4POS STRT PCB datasheet.pdf