Taiyo Yuden FBA04HA600KE-00
FBA04HA600KE-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA04HA600KE-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 60 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA04HA600KE-00.pdf
Availability of FBA04HA600KE-00
QUANTITY
FBA04HA600KE-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA04HA600KE-00
Internal Part NumberEIS-FBA04HA600KE-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingBulk
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 50MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / CaseAxial
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)-
Size / Dimension0.138" Dia x 0.236" L (3.50mm x 6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA04HA600KE-00
Related LinksFBA04HA, FBA04HA600KE-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA04HA600KE-00 Details Description
Related parts for FBA04HA600KE-00
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 2.7-5.5V SOT23-8 datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
IC FPGA 266 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 3A 28.2 MOHM TH datasheet.pdf