Taiyo Yuden FBMH1608HL601-TV
FBMH1608HL601-TV picture photo
Mfg. Part Number
FBMH1608HL601-TV
Brief Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0603
Datasheet Download
FBMH1608HL601-TV.pdf
Availability of FBMH1608HL601-TV
QUANTITY
FBMH1608HL601-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of FBMH1608HL601-TV
Internal Part NumberEIS-FBMH1608HL601-TV
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesAutomotive, AEC-Q200, FB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBMH1608HL601-TV
Related LinksFBMH1608, FBMH1608HL601-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBMH1608HL601-TV Details Description
Related parts for FBMH1608HL601-TV
TRANS 2PNP 36V 0.02A TO78-6 datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 3PDT 7A 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
WASHER FLAT M4 NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 40POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf