Taiyo Yuden FBMH1608HM471-T
FBMH1608HM471-T picture photo
Mfg. Part Number
FBMH1608HM471-T
Brief Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0603
Datasheet Download
FBMH1608HM471-T.pdf
Availability of FBMH1608HM471-T
QUANTITY
FBMH1608HM471-T Order Process
Ship out your order
Specifications of FBMH1608HM471-T
Internal Part NumberEIS-FBMH1608HM471-T
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating700mA
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBMH1608HM471-T
Related LinksFBMH160, FBMH1608HM471-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBMH1608HM471-T Details Description
Related parts for FBMH1608HM471-T
SWITCH COAXIAL SP 18GHZ 24V SLD datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT GRID 19DBI 2.5-2.7G 30"NMALE datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
IC PRESSURE SENSOR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC SDRAM 16M 166MHZ 60BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf