Amphenol Commercial Products FCC17A15PB4E0
FCC17A15PB4E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15PB4E0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17A15PB4E0.pdf
Availability of FCC17A15PB4E0
QUANTITY
FCC17A15PB4E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15PB4E0
Internal Part NumberEIS-FCC17A15PB4E0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15PB4x0.stpFCC17A15PB4x0.igs
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15PB4E0
Related LinksFCC17A, FCC17A15PB4E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15PB4E0 Details Description
Related parts for FCC17A15PB4E0
TORX KEY WING HANDLE T20 3.15" datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 68POS TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
LIGHT PIPE .060" RA 7POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 480V 5A datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf