Amphenol Commercial Products FCC17A15PC2D0
FCC17A15PC2D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15PC2D0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17A15PC2D0.pdf
Availability of FCC17A15PC2D0
QUANTITY
FCC17A15PC2D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15PC2D0
Internal Part NumberEIS-FCC17A15PC2D0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15PC2x0.stpFCC17A15PC2x0.igs
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15PC2D0
Related LinksFCC17A, FCC17A15PC2D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15PC2D0 Details Description
Related parts for FCC17A15PC2D0
RES SMD 16K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V 0.15A 5SMT datasheet.pdf
SIREN 9-28VDC 2 TONE datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU PSOC 16K FLASH 2K 48QFN datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 QUAD 16WSOIC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
MKP 0.22UF 5% 2500VDC DRAWING T6 datasheet.pdf