Amphenol Commercial Products FCC17A15PE4D0
FCC17A15PE4D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15PE4D0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCC17A15PE4D0.pdf
Availability of FCC17A15PE4D0
QUANTITY
FCC17A15PE4D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15PE4D0
Internal Part NumberEIS-FCC17A15PE4D0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15PE4x0.igsFCC17A15PE4x0.stp
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15PE4D0
Related LinksFCC17A, FCC17A15PE4D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15PE4D0 Details Description
Related parts for FCC17A15PE4D0
MOSFET N-CH 200V 1.8A 8-SOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 306 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 4A 50V GBU datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 274 OHM 1% 20W datasheet.pdf