Amphenol Commercial Products FCC17A15SC250
FCC17A15SC250 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15SC250
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17A15SC250.pdf
Availability of FCC17A15SC250
QUANTITY
FCC17A15SC250 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15SC250
Internal Part NumberEIS-FCC17A15SC250
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15SC2x0.igsFCC17A15SC2x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15SC250
Related LinksFCC17A, FCC17A15SC250 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15SC250 Details Description
Related parts for FCC17A15SC250
IC BANG-BANG CONTROLLER 8SOIC datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 12V CHROME RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 20POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC RCVR LVDS 2CH 8SOIC datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-UMAX datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 9"X2.3" 5PC datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf