Amphenol Commercial Products FCC17B25SB2D0
FCC17B25SB2D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25SB2D0
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25SB2D0.pdf
Availability of FCC17B25SB2D0
QUANTITY
FCC17B25SB2D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25SB2D0
Internal Part NumberEIS-FCC17B25SB2D0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25SB2x0.igsFCC17B25SB2x0.stp
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25SB2D0
Related LinksFCC17B, FCC17B25SB2D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25SB2D0 Details Description
Related parts for FCC17B25SB2D0
STANDARD 9 POSITION DIP SWITCH datasheet.pdf
BRD SPT SCREW MNT SNAP FIT 5/16 datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY SNAP DPDT datasheet.pdf
CIR BRKR 30A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
RELAY SAFETY 8PST 6A 24V datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf