Amphenol Commercial Products FCC17B25SC4D0
FCC17B25SC4D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25SC4D0
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25SC4D0.pdf
Availability of FCC17B25SC4D0
QUANTITY
FCC17B25SC4D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25SC4D0
Internal Part NumberEIS-FCC17B25SC4D0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25SC4x0.igsFCC17B25SC4x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25SC4D0
Related LinksFCC17B, FCC17B25SC4D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25SC4D0 Details Description
Related parts for FCC17B25SC4D0
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 63A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND RED/TRANS LENS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
EMI CHIP BEAD UH SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 128POS datasheet.pdf