Amphenol Commercial Products FCC17B25SC600
FCC17B25SC600 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25SC600
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25SC600.pdf
Availability of FCC17B25SC600
QUANTITY
FCC17B25SC600 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25SC600
Internal Part NumberEIS-FCC17B25SC600
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25SC6x0.igsFCC17B25SC6x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25SC600
Related LinksFCC17B, FCC17B25SC600 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25SC600 Details Description
Related parts for FCC17B25SC600
BOOT FOR 450 SERIES CAPACITOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC TRANS RF PWR LDMOST PWRSO-10 datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 423V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.25A 10LLP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MICRO 25C P /33 WHT 36" datasheet.pdf
MICRO 21 M 96" RBW JACKP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf