Amphenol Commercial Products FCC17C37PA650
FCC17C37PA650 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17C37PA650
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17C37PA650.pdf
Availability of FCC17C37PA650
QUANTITY
FCC17C37PA650 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17C37PA650
Internal Part NumberEIS-FCC17C37PA650
Industrial Solutions
3D ModelFCC17C37PA6x0.igsFCC17C37PA6x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17C37PA650
Related LinksFCC17C, FCC17C37PA650 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17C37PA650 Details Description
Related parts for FCC17C37PA650
AC/DC CONVERTER 7.5V 120W datasheet.pdf
IGBT 600V 35A 190W TO3P datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC ADC 11BIT SER/PAR 200M 48VQFN datasheet.pdf
TBF 2C 2#16S PIN BULKHEAD RCPT datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 02CKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 14POS SLDR BLUE datasheet.pdf
1200UF 6.3V 12.5X42.5 105C RAD datasheet.pdf