Amphenol Commercial Products FCC17C37PB4D0
FCC17C37PB4D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17C37PB4D0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17C37PB4D0.pdf
Availability of FCC17C37PB4D0
QUANTITY
FCC17C37PB4D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17C37PB4D0
Internal Part NumberEIS-FCC17C37PB4D0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17C37PB4x0.igsFCC17C37PB4x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17C37PB4D0
Related LinksFCC17C, FCC17C37PB4D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17C37PB4D0 Details Description
Related parts for FCC17C37PB4D0
IDC CABLE - MKR34K/MC34M/MCE34K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 0.091 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM YELLOW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 500A AC/DC datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.25A 58.3 MOHM datasheet.pdf
D4SL-N4TFG-N datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 40POS DUAL PCB datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf