Amphenol Commercial Products FCE17A15PC410
FCE17A15PC410 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PC410
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15PC410.pdf
Availability of FCE17A15PC410
QUANTITY
FCE17A15PC410 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PC410
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PC410
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PC4x0.igsFCE17A15PC4x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PC410
Related LinksFCE17A, FCE17A15PC410 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PC410 Details Description
Related parts for FCE17A15PC410
IC LINE DRIVER CATV 3.3V 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IGBT 1200V 220A 700W D1 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE88-5-0150-150C-150FQD datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES 500 OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC datasheet.pdf