Amphenol Commercial Products FCE17A15PC640
FCE17A15PC640 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PC640
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15PC640.pdf
Availability of FCE17A15PC640
QUANTITY
FCE17A15PC640 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PC640
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PC640
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PC6x0.igsFCE17A15PC6x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PC640
Related LinksFCE17A, FCE17A15PC640 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PC640 Details Description
Related parts for FCE17A15PC640
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMD datasheet.pdf
CONN LOW PRO 22 POS 156X200C/L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES 604K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 11CIRC .375 datasheet.pdf
TV 39C 37#20 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
GT 48C 48#16 PIN RECP datasheet.pdf
FO C/A LC GRN SC 50/125 GRN datasheet.pdf
High Precision 10 V Reference IC datasheet.pdf